Pyriproxyfen Granül Larvasit

İçerik: %0,5 Pyriproxyfen

SUMILAR V 0.5 G bir gençlik hormonu analoğu olan "Pyriproxyfen" Aktif maddesini CRF -SRF (Controlled Release Formulation, Slow Release Formulation) tiplerinden birisi olan "SRF Granül" formunda içermekte olup sivrisinek, karasinek, hamam böceği ve diğer haşerelerin larva ve nimf kontrolünde başarı ile kullanılır. Diğer insektisitlerlede karıştırılan bu mükemmel ürün, elle veya granül atma aletleriyle kolaylıkla kullanılabilinir.

SUMILAR V 0,5 G farklı ve güçlü etki biçimi ve hedef dışı diğer canlılara zarar vermemesi nedeniyle "üçüncü nesil güvenli larvasit" olarak adlandırılır.

SUMILAR V 0,5 G Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından testleri yapılarak kabul görmüş ve pek çok larva türüne karşı kullanılması önerilmiştir. WHO zehirlilik sınıflandırma listesinde " Akut Zehirlenmeye neden olmayan insektisitler " arasında yer almıştır. Normal uygulama dozunda "İçme suyu sağlanan su kaynaklarında " kullanımına izin verilmiştir. SUMILAR V 0,5 G Bti veya Bs de bulunan toksinleri veya nörotoksik kimyasalları içermez. Bunların aksine zararlının biyolojik gelişimini duraklatarak yumurtadan ergin hale ulaşabilmesine engel olur. Hedef dışı canlıların yanı sıra Çevre ve ekolojik denge üzerinde olumsuz etki oluşturmaz.

CRF tipi formülasyonlar içerdikleri aktif maddeleri kontrollü olarak yavaş yavaş ortama salan ve diğer bir deyişle SRF " Slow Release Formulation " olarak adlandırılan geliştirilmiş teknoloji ürünleridirler. Isıtıcı yardımıyla kullanılan Matlar ve Likit formülasyonlar en yaygın özellikleridir.

Özellikle Larva kontrolü amaçlı olarak üretilen ve su içerisinde yavaş yavaş serbestleşerek etkisini gösteren SRF Granül, SRF Pellet ve SRF Briket gibi katı formülasyonlar bu grup içerisinde değerlendirilirler. İrice birer partikül halinde sulu ortama bırakılan granüller kendilerini oluşturan 3 ayrı Komponentin farklı tavırları sonucu içlerinde hapsettikleri aktif maddeleri su içerisine serbest bırakırlar. Bu gelişim genellikle bağlayıcı maddenin su etkisi ile fiziksel olarak çözülmesi esasına dayanır. Aktif Pestisit partikülleri sucul ortamda fiziksel dağılım kurallarına uygun olarak ve homojen biçimde dağılırlar.

SUMILAR V 0,5 G el ile rahatlıkla kullanılabildiği gibi manuel Granül atma Makinası veya araç üzerine monte edilebilen büyük Blower tipi cihazlarla da uygulanabilir. Tavuk Çiftliklerinde, Kümeslerde, Küçükbaş ve Büyükbaş hayvan ahırlarında, çöp depolama alanlarında ve sıvı-katı atık tasviye tesislerinde çok etkilidir ve mükemmel sonuç verir.