Kullanım Alanları

Red Earth pek çok yerde ve farklı amaçlarda kullanılabilir.
- Yürüyen haşereleri yok etmek için,
- Binanın çeşitli yerlerine gizlenmiş olan Hamam böcekleri, Tahta Kurusu ve diğer Haşereler için,
- Giysi dolapları veya kilerlerdeki örümcek, kırkayak ve haşereler için kullanılmaktadır.

Uygulama Talimatı

- Uygulama yapılacak alandaki tüm kapı ve pencereler sıkıca kapatılır.
- Mutfak dolabında bulunan tüm kapaklar açılır.
- RED EARTH Plastik kabının içerisine noktalı işaretli yere kadar su konulur.
- RED EARTH ilacı özel ambalajının içerisinden çıkartılır.
- Ambalajdan çıkartılan metal kutu kırmızı etiket yukarı bakacak şekilde içi su dolu plastik kabına sokulur.
- Bu işlemlerden sonra birkaç dakika içerisinde duman çıkmaya başlayacaktır.
- Uygulamadan sonra ilacın iyice nüfus etmesi ve daha iyi etki için uygulama yapılan alanda 1-2 saat kapı ve pencereler kapalı tutulur.
- Uygulama tamamlandıktan, dumanlama bittikten sonra bütün kapı ve pencereler açılarak ortam iyice havalandırılır.
  RED EARTH birden fazla odada aynı anda uygulandığı zaman;
- Bütün RED EARTH kaplarına su koyulur.
- Su konulan RED EARTH kapları ayrı ayrı uygulama yapılacak odalara götürülür.
- En arkadaki odadan başlanarak çıkış kapısına doğru olmak üzere RED EARTH uygulama kutuları kaplara yerleştirilir.
- Kaplar yerleştirildikten sonra 1 dakika içerisinde gaz çıkışı başlayacaktır. 1 dakika içerisinde ortamdan uzaklaşmak gerekmektedir.
- RED EARTH Pire ve Mayt kontrolünde oldukça etkilidir. Pireler ve Maytlar halı tüyleri arasında gizlenerek insanlara zarar verirler. RED EARTH halı yüzeylerindeki pire ve maytları yok ederek halıya zarar vermelerini engeller. Red Earth hepsini yok eder.

Red Earth Uygulamasında Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

- RED EARTH kullanırken besinler buzdolabına kaldırılmalı, kapalı yerlere koyulmalı ve üstleri sıkıca kapatılmalı hava almayacak şekilde sarılmalıdır.
- Mutfak eşyaları (bardak, tabak vb.)bir dolaba kaldırılmalı , üstleri örtülmeli dumanla temas etmesi halinde deterjanla ve bol su ile yıkanmalıdır.
- RED EARTH duman olarak ortama yayıldığı için ısıya duyarlı alarmlar da etki etmez. Fakat duman sensörlü alarmlar da sensörlerin üzeri plastik bir örtü ile kapatılmalıdır.
- Pamuklu ve Sentetik kumaşlara zarar vermez renk değişikliği yapmaz. Kürkler, ipekliler ile altın, gümüş kaplama eşyalar ve lame giysiler örtülmelidir.
- Eğer RED EARTH uygulanacak mekanda Akvaryum varsa balıkların zarar görmemesi için ilaçlamadan önce o ortamdan uzaklaştırılmalı 1 günlüğüne etki etmiyecek başka bir yere taşınmalıdır.
- Uygulama yapılacak ortamdaki çiçekler zarar görebilir bu sebepten çiçeklerin üzeri plastik bir örtü ile örtülmelidir.
- Uygulama yapılacak ortamdaki Bilgisayarlar sıkı bir şekilde kapatılmalıdır. Eğer kapatılamıyor ise kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.
- Özellikle bakır, pirinç eşyalar örtülmeli aynı şekilde altın, gümüş ziynetler de kapatılmalıdır. Aksi halde zarar görebilir özellikleri bozulabilir.

*** Uygulamaya başlandıktan sonra kutudan duman çıkmıyorsa kutu kontrol edilmelidir. Kutu su kabına ters konulmuş veya kaba su koymayı unutmuş olabilirsiniz.
*** Uygulama sırasında kutudan duman çıkarken kutu devrilirse kutudaki güvenlik kapağı duman çıkış deliklerini kapatacak yanlış yönde duman çıkışını engelleyecektir.
*** Uygulama tamamlandıktan sonra kullanılmış kaplar alev almayan bir kaba konularak ağzı iyice kapatılmalı o şekilde çöpe atılmalıdır.